AUTORSKA GRUPA DWUJĘZYCZNA

Szanowni Państwo!

Znajomość minimum dwóch języków obcych poza językiem ojczystym wśród obywateli Unii Europejskiej jest priorytetem nakreślonym przez Komisję Europejską (European Council 2002).

Pragnienie sprostania temu wyzwaniu oraz chęć spełnienia oczekiwań wielu z Państwa zaowocowały decyzją o powołaniu w nowym roku szkolnym 2016/2017 grupy dwujęzycznej w Przedszkolu Ram Tam Tam.

Plan dydaktyczny grupy dwujęzycznej polsko-angielskiej oparty został na autorskim programie nauczania dwujęzycznego, zgodnym z najwyższymi standardami Unii Europejskiej dotyczącymi kształcenia przedmiotowo-językowego. Podczas tworzenia programu autorskiego i doboru metod nauczania wzorowaliśmy się na naturalnej drodze przyswajania języka przez dzieci. Proces ten polega na ?zanurzeniu w języku? czyli przyswojeniu (w tym wypadku) drugiego języka w sposób podświadomy, naturalny, spontaniczny - dziecko przebywając i bawiąc się z osobami mówiącymi w języku obcym najpierw słucha, zaczyna naśladować, powtarzać, po czym tworzy naturalne reguły rządzące tym językiem. Na końcu dziecko staje się płynnym użytkownikiem tego języka.

Nowa grupa obejmie dzieci z roczników: druga połowa 2012 oraz cały rok 2013.