Program adaptacyjny

DRODZY RODZICE!

Z przyjemnością informujemy, że również na nadchodzący rok szkolny opracowany został szczegółowy program adaptacyjny pt. "Przyjazne niepubliczne przedszkole prozdrowotne RAM TAM TAM".

Program obejmuje cykl spotkań adaptacyjnych pt. "Poznajmy się" i będzie przeprowadzony w dniach od 25.08 do 31.08.2017r. ( z wyłączeniem weekendu) w godzinach 10-12.

Pierwsze dwa dni dziecko przebywa z rodzicami, w pozostałe trzy dni dziecko zostaje pod troskliwą opieką naszej kadry pedagogicznej.

Celem takich spotkań jest zapoznanie dziecka z pomieszczeniami przedszkola, wyposażeniem i ich przeznaczeniem, z zabawkami i miejscem ich przechowywania.

Państwa dziecko będzie miało okazję poznania pracowników przedszkola, i pozostałych przedszkolaków, z którymi większością spotka się  we wrześniu.

Spotkania adaptacyjne zmniejszają napięcie psychiczne, łagodzą naturalny niepokój dziecka związany z nową sytuacją.

W czasie takich spotkań dziecko będzie miało okazję nawiązać pierwszy kontakt z innymi, spróbować uczestniczyć i współdziałać podczas zabaw.

Wszystko to ma na celu możliwie najłagodniejsze wprowadzenie Państwa dzieci do nowej, często stresującej bo innej, sytuacji. Wierzymy jednak w głęboki sens tego typu spotkań i dlatego, w miarę możliwości, bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w proponowanym cyklu spotkań adaptacyjnych.