Ach, co to był za bal!

Każdy lubi dobrą zabawę, dzieci też. Dlatego postanowiliśmy zorganizować naszym dzieciom bal przebierańców. Jak karnawał, to karnawał.

Tematem przewodnim była kraina baśni, dzieci poprzebierały się za różne postaci z bajek. Były oczywiście księżniczki i królewny, rycerze, piraci, strażak, żołnierz, pajacyki, biedroneczka, miś, piesek, kotek i małpka a nawet pingwin oraz przeróżni superbohaterowie. Nad wszystkim czuwała księżniczka Fiona.

Dzieci były zachwycone mogąc choć na chwilę wcielić się w swoje ulubione postaci.

Bawiliśmy się cały dzień. Były różne konkursy jak taniec z balonem, taniec na gazecie, konkurs ?brakujące krzesełko?. Wszystko przy skocznych dźwiękach muzyki z filmów lub przy znanych lubianych utworach.

Były również warsztaty plastyczne a w ich ramach: dekorowanie masek, czapeczek, praca zbiorowa pt. Bal w przedszkolu. Prace wykonywane były dowolną techniką: wyklejanie, wydzieranie, przyklejanie, malowanie.

Po szaleństwach nastąpiła przerwa na obiad. Po obiedzie dzieci miały czas na odpoczynek ? starsze wyciszały się przy zajęciach plastycznych, młodsze z radością zmrużyły oczka.

Po odpoczynku dzikiej zabawy i hulanek był ciąg dalszy. Tańce, konkursy, dyskoteka, nagrody, wspólne prace plastyczne, dużo śmiechu i radości ? i tak do wieczora.

Nauczycielki poprzebierane nie gorzej niż dzieci stanęły na wysokości zadania, ochoczo angażując się we wspólną zabawę.

Mamy nadzieję, że wspomnienia z balu karnawałowego szybko nie przeminą  i że dzieciom podobała się zabawa. A już za rok kolejny bal?