Dzień Niepodległości

9 listopada byliśmy ze starszymi grupami przedszkolnymi na uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości. Cała akademia wypadła bardzo wzniośle, uczniowie i ich nauczyciele przygotowali ciekawe i bardzo plastyczne ?przedstawienie?. Nasze przedszkolaki były bardzo zadowolone i dzielnie uczestniczyły w uroczystości (najpierw miały zajęcia na świetlicy, później oglądały całą ceremonię). A oto relacja, która pojawiła się na stronie szkoły:

?W poniedziałek 9 listopada 2015 roku o godzinie 12:15 odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości.

Jak co roku, także i w tym, dzieci ze starszych klas przygotowały dla swych młodszych kolegów odświętną ceremonię z okazji Dnia Niepodległości.

Uroczystość otworzyła wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Huber, a na rozpoczęcie wszyscy goście i uczestnicy odśpiewali hymn Polski.

Dzieci z klas IIc i IId, pod kierownictwem i z pomocą swoich nauczycieli przygotowały mini spektakl obrazujący rozbiory Polski, przez które na kolejne 123 lata Polska straciła swą niepodległość. Kulminacyjnym punktem wystąpienia dzieci było zdjęcie ?kajdanów? Polsce i założenie korony, co symbolizować miało odzyskanie niepodległości. Padały też historyczne fakty i daty, które w ten sposób zostały utrwalone w naszej pamięci.

Opowieści (dzieci mówiły w trzyosobowych grupach) o odzyskaniu niepodległości przeplatane były licznymi i hucznie ale z powagą śpiewanymi pieśniami patriotycznymi jak: ?Rota?, ?Wojenko, wojenko?, ?Szara Piechota?.

Cała inscenizacja była niezwykle wzruszająca i utrzymana w podniosłej atmosferze.

Na zakończenie pani dyrektor poprosiła gościa specjalnego ? zawodowego żołnierza o wystąpienie i dzieci mogły się dowiedzieć, jak Dzień Niepodległości świętują żołnierze i co ten Dzień dla nich znaczy. Nasz gość, obok swojej opowieści, zwrócił uwagę na ogromne znaczenie świętowania Odzyskania Niepodległości oraz wyraził swoje uznanie i radość z powodu wspaniałego apelu zorganizowanego przez młodsze klasy dla pozostałych dzieci.

Obchody również zakończyła pani wicedyrektor dziękując nauczycielom i dzieciom za zorganizowanie tej wzniosłej akademii.?