Magiczne Jasełka

Wróćmy jeszcze raz do magicznych dwóch dni, podczas których organizowaliśmy dla Rodziców i innych Gości jasełkowe przedstawienia, tuż przed Wigilią.

Dzieci ćwiczyły swoje role już od jakiegoś czasu i trzeba przyznać, że zostały perfekcyjnie przygotowani, również przez Rodziców w domach, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkie dzieci były poprzebierane w postaci, które ?grały?. Wszystkie też z przejęciem przedstawiały opowieść scena po scenie, każdy wiedział (nawet najmłodsze maluszki) kiedy wystąpić i co powiedzieć. Oczywiście suflerów w osobach pań wychowawczyń mieliśmy, ale dzieci naprawdę świetnie sobie radziły.

Całość okraszona była stosowną muzyką, graną na żywo, dzieci śpiewały świąteczne piosenki, były też kolędy, do śpiewania których dołączyli nasi szanowni Goście.

Były tańce ale i podniosłe chwile, na przykład z powagą przedstawione wędrówki za Gwiazdą Betlejemską, która wskazała Pastuszkom i trzem Królom drogę do Jezusowego Maleństwa, pilnowanego przez Maryję i Józefa.

Po Jasełkach dzieci wręczały swoim rodzinom drobne upominki, własnoręcznie wykonane oraz zaprosiły na wspaniały poczęstunek, przygotowany wspólnie z Rodzicami.

Niejednemu z Rodziców i Dziadków zakręciła się łezka wzruszenia. Było cudownie, pięknie, miło i świątecznie, zostaliśmy niemal zaczarowani Jasełkami w wykonaniu Naszych dzieci.