Spotkanie z zawodem żołnierza

10 listopada mieliśmy zaszczyt gościć u nas w przedszkolu zawodowego żołnierza,  który opowiadał dzieciom o swojej pracy, prezentował różne rodzaje mundurów, pokazywał broń (oczywiście nie naładowaną) oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania misji żołnierskich.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda dzień pracy żołnierza, że nie zawsze to jest dzień, bo żołnierze mają też ?dyżury? nocne, mogły dotknąć prawdziwego karabinu i pistoletu oraz przymierzyć strój żołnierski, beret a nawet hełm.

Cała wizyta doskonale wkomponowała się w obchody Dnia Niepodległości, na które zostaliśmy zaproszeni dzień wcześniej do szkoły podstawowej w Nowej Iwicznej.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań naszemu gościowi, padały też deklaracje ze strony starszych chłopców o chęci zostania w przyszłości zawodowymi żołnierzami.

Zrealizowaliśmy kolejny punkt z  programu ?poznajemy zawody świata? i przyznajemy, że było to bardzo ciekawe, owocne i nietypowe spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie udane.