Warszaty z dynią

W ubiegłą środę (28 października) zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty z dynią.

Ponieważ jest to sezonowe warzywo, warto je wykorzystać właśnie teraz, kiedy jest świeże i dojrzałe. Dynia jest też niezwykle ozdobna, bardzo przydaje się podczas warsztatów manualnych dla dzieci, jest wiele możliwości wykorzystania tego warzywa do rozmaitych celów.

My postawiliśmy na ozdabianie wydrążonych dyń, zbieranie pestek do ususzenia oraz robienie przetworów z miąższu dyni. Wszystko oczywiście rączkami dzieci z drobną pomocą dorosłych.

Po ciężkiej pracy zaprosiliśmy gości na poczęstunek i wspólną zabawę. Nie zabrakło też rozmów o cennych właściwościach dyni oraz innych warzyw, staraliśmy się też przemycić dzieciom ideę produkowania własnych przetworów domowych oraz ich drogocenności dla zdrowia.

Planujemy też dość cykliczne spotkania tego typu, na które zawsze serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo i o których będziemy z wyprzedzeniem informować.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym profilu na facebooku.